Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Folkowo Bemowo: Sarakina + laureat tegorocznego Festiwalu Nowa Tradycja

Majowe FOLKOWO/BEMOWO od początku cyklu odbywa się pod hasłem – „laureaci Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja”. W sobotę 19 maja  wieczorem poznamy zwycięzców tegorocznego Festiwalu, a już po tygodniu jeden z nich pojawi się na naszej scenie.

Kto to będzie ? Informacja już we wtorek 21 maja na stronie www.bemowskie.pl

Po świeżo upieczonym laureacie Nowej Tradycji, w drugiej części koncertu wystąpi formacja Sarakina, która wygrała Festiwal w 2001 roku.

To jedna z najoryginalniejszych polskich grup folkowych. Odważnie, stylowo i z dużym wyczuciem łączą muzykę bałkańską w jej niesłychanie korzennych odmianach z nieortodoksyjnie i szeroko pojmowanym jazzem. Ich autorskie kompozycje jak i aranżacje tematów tradycyjnych przenoszą wątki etniczne w świat nieoczywistej, wysmakowanej muzyki artystycznej. Sarakina tworzy folk ambitny, a zarazem pełen niezwykłej energii i witalności.

W dorobku mają 6 albumów, w tym dwa Sarakina i Junctions przyniosły im prestiżowe nagrody Radiowego Fonogramu Roku, oraz dziesiątki znakomicie odbieranych koncertów w Polsce i wielu krajach Europy.

Sarakina zagra w składzie:

Jacek Grekow – akordeon, kaval, gajda

Anna Klebus – śpiew

Jan Mlejnek – klarnet, tambura

Mateusz Bielski – kontrabas

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 maja 19:00 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy: „Alicja w krainie czarów”

Alicja biegnąc za białym królikiem, wpada do króliczej nory, od tego momentu zaczyna się je podróż po krainie pełnej dziwów i czarów. Na swojej drodze spotka żabę, zasiądzie do popołudniowej herbatki z zającem, kapelusznikiem i susłem, będzie uczyła się grać w krokieta z królową, a także stanie się niańką dziecka, które zamieni się w prosiaka. Z kotem z Cheshire podyskutuje na tematy filozoficzne, a z księżną na temat różnicy miedzy flamingami a musztardą.

Ale zaraz, zaraz, czy to wszystko wydarzy się naprawdę? Czy to będzie tylko sen?
Na te pytania odpowiedzą nam aktorzy Teatru 59 minut.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
19 maja 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy: „Bajka do zjedzenia”

"Bajka do zjedzenia" to smaczna, interaktywna, z elementami języka angielskiego opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób przekonujemy dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce, i dlaczego tak ważny jest ruch. Akcja dzieje się we śnie. W pokoju śpiącego Kalorka dzieją się nadzwyczajne rzeczy. Pan Cukier kusi słodyczami, Superwitamina rozdaje witaminowe moce i zabiera dzieci na wojnę z Cukrem, kucharz gotuje jarzynową zupę, żongluje czapkami, dzwonkami i pytaniami, a Kulturka Fizyczna zaraża ruchem wszystkie super dzieci. Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin.

wiek: 3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
26 maja 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy: „Bajlandia – Kraina w Chmurach”

Chmury to nie tylko kłęby pary wodnej, jak o nich często myślą dorośli. Chmury to przede wszystkim  zasłona dla czarodziejskiej krainy wyobraźni – Bajlandii. Między obłoczkami żyją niesamowite, niespotykane nigdzie indziej stworzenia, przedziwne zwierzęta oraz niezwykłe postacie – bohaterowie historii i bajek, których jeszcze nikt inny nie wymyślił. Ci, którzy słyszeli o tej podniebnej krainie, za wszelką cenę chcieli ją zobaczyć, wielu śmiałków próbowało, dokonać tej sztuki – dlatego o marzycielach mówi się, że chodzą z głową w chmurach. Niestety nie jest to aż tak łatwe, jak by się mogło wydawać. Po pierwsze, mieszkańcy Bajlandii  boją się ludzi i kraina ta jest bardzo dobrze ukryta.  Nawet kiedy w chmury wleci się samolotem, za sprawą czarodziejskiego zaklęcia ochronnego można zobaczyć tylko biały dym, nic więcej. Po drugie, żeby zobaczyć Bajlandię, trzeba mieć dziecięcą wyobraźnię, bo tylko ona zdolna jest przywołać mieszkańców tego świata. Kto chce zobaczyć jak płynie zaczarowane życie w Bajlandii – Krainie w Chmurach –niech razem z bohaterami niezwykłej opowieści wyruszy w niezwykłą podróż w poszukiwaniu historii, których nie poznał nikt przed nimi! 

wiek:3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 czerwca 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy: „O Jasiu, Małgosi i chatce łakoci”

Któż z nas nie zna bajki o rodzeństwie, które zabłądziło w lesie i trafiło do chatki z piernika i innych łakoci? Tyle różnych wersji tej historii powstało. My pokażemy, jak było naprawdę… Dzieci wcale nie zabłądziły przypadkiem, a las nie był zwyczajny… Zwierzęta nie tylko potrafią mówić, ale też pięknie śpiewają i to one są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Zapraszamy na niezwykłą muzyczną bajkę o sile przyjaźni i o tym, że sprawiedliwość i dobro zawsze zwyciężą!

wiek: 3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 kwietnia 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy: „Przygody Zefirka i spółki - w Krainie Żywiołów"

Niesforne rodzeństwo: Zefirek, Kropelka i Płomyczek- dzieci Pani Ziemi, w spektaklu przybierają ludzką formę – wyraziste charaktery bohaterów podkreślone są dynamiczną choreografią i zabawnymi piosenkami śpiewanymi na żywo. Kłócąc się z sobą o pierwszeństwo Żywiołki wprowadzają na Ziemi pogodowy zamęt i zaburzają panującą tam równowagę. To dzieci ostatecznie uczą naszych bohaterów tego, że każdy wspólny cel wymaga współpracy i szacunku dla drugiej osoby, że to, co odróżnia nas od innych często nie jest naszą wadą ale największą wartością, a różnorodność stanowi o bogactwie naszej Planety. Spektakl jest interaktywny, co oznacza, że dzieci biorą czynny udział w rozwiązywaniu problemów naszych bohaterów, pomagając im znaleźć właściwe rozwiązanie konfliktów. Całemu wydarzeniu towarzyszy mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy!

wiek: 4+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
12 maja 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY