Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Folkowo Bemowo: DIKANDA

Formacja powstała w 1997 roku i od samego początku zadziwiała pomysłami, intrygującymi aranżacjami, wielokulturową inspiracją oraz niezwykłą żywiołowością na scenie. Bardzo szybko zwrócili uwagę krytyki, a także polskiej publiczności. Już po dwóch latach grania, w 1999 rok, zdobyli dwie prestiżowe nagrody na Radiowym Festiwalu Nowa Tradycja – nagrodę I-go miejsca przyznaną im przez festiwalowe jury oraz spektakularny laur – Nagroda Publiczności.

Swoje granie nazywają „muzyką z czterech stron Wschodu” i nie ma w tym żadnego naciągania. To bardzo świadome i doskonałe artystycznie wykorzystanie inspiracji ludową muzyką polską, białoruską, bułgarską, macedońską, cygańską oraz kurdyjską. Muzycy  stawiają na autentyczność stylów i cały czas poszukują nowych nurtów w tradycyjnych brzmieniach. Większość utworów, które wykonują na swoich, pełnych ekspresji koncertach to ich oryginalne kompozycje.

Mają w dorobku 7 albumów oraz setki koncertów w Europie, ale także Indiach, Afryce Północnej i USA.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po różnych etnicznych brzmieniach Wschodu, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy i prawdziwych uczuć. Za najważniejsze w ponad dwudziestoletniej artystycznej aktywności uważają umiejętność budowania pozytywnych relacji ze swoja wierną publicznością.

Można śmiało powiedzieć, że osiągnęli to w 100-tu procentach!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 listopada 19:00 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Janusz Prusinowski Kompania

Janusz Prusinowski Kompania to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów i śpiewaczek, mistrzów improwizowanych mazurków i oberków, ale równocześnie to także awangardowa formacja o charakterystycznym, trudnym do podrobienia, unikalnym brzmieniu.

Muzykę dopełniają tańcem, trasy koncertowe łączą z prowadzeniem warsztatów, znajomość dawnego muzykanckiego rzemiosła ze współczesną wrażliwością. Na ich

repertuar składają się tańce i pieśni z Centralnej Polski, przede wszystkim mazurki – śpiewane, improwizowane, zawirowane i szalone.

Gdzie tkwi źródło ich wielowarstwowej polirytmii, swobodnej i naturalnej, a zarazem perfekcyjnie precyzyjnej? Skąd pochodzą niezwykłe, czasem egzotyczne melodie, podważające ograniczenia stroju temperowanego? Jaki przekaz zawiera się w dawnych przyśpiewkach i pieśniach? Konsekwentne podążanie za tymi pytaniami dokładnie wytycza ścieżki ich rozwoju.

Kompania występowała w większości krajów Europy, w Azji, Kanadzie i USA, ale przede wszystkim w kraju grając setki koncertów, pokazując bogactwo i siłę polskiej muzyki tradycyjnej.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 grudnia 19:00 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy „Mikołajki Zapominajki”

Na chwilę przed rozpoczęciem corocznej wyprawy z prezentami, na Biegunie pojawia się wieść, że Święty Mikołaj zaginął- święta odwołane !!! Oczywiście to nie może się wydarzyć, dlatego do akcji wkracza dwójka biegunowych przyjaciół- Śnieżynka Katarzynka i Reniferek Raperek. Wspólnie z Dziećmi rozpoczynają oni MISJĘ OCALENIA Świąt Bożego Narodzenia, próbując rozwikłać zagadkę zaginięcia i… przywrócić pamięć Świętemu Mikołajowi. Spektakl oparty na autorskim scenariuszu- pisanym językiem pełnym humoru, trafiającym do najmłodszych Widzów. Spektakl okraszony jest piękną muzyką i autorskimi piosenkami śpiewanymi na żywo przez aktorów, a dzieci poprzez świetną zabawę uczą się, że w Świętach Bożego Narodzenia najważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem, pomaganie innym i przepełniająca nasze domy miłość.

Wiek: 3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
02 grudnia 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy „Niebrzydkie kaczątko i Magiczna Szafa”

Bajka "Niebrzydkie Kaczątko i Magiczna Szafa" powstała z myślą o tym, żeby wskazać dziecią jak  zachowań się w stosunku do drugiego człowieka. Pokazuje jak łatwo możemy zranić naszego kolegę i jak ważne jest, by dbać o siebie nawzajem. Bajka jest przede wszystkim o tolerancji na naszym "własnym podwórku".

Wiek: 3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
04 listopada 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy „Niesamowite przygody Ruperta Greena”

„Niesamowite przygody Ruperta Greena” to opowieść o rodzeństwu - Alicji i Piotrze, które przestało zwracać na siebie uwagę. Nie potrafią się ze sobą bawić, rozmawiać, zapomnieli nawet, jak mają na imię. Pewnego dnia na ich dachu ląduje dziwny stwór, który postanawia przenieść ich w czasie do średniowiecza, aby tam mogli odnaleźć dawno zatraconą dziecięcą wyobraźnię oraz braterską miłość.

Wiek: 3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 listopada 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy „Świąteczne śledztwo”

Świąteczne Śledztwo to jedyny w swoim rodzaju spektakl świąteczny, oparty na autorskim scenariuszu (uwaga! świąteczna intryga!) i bajkowej muzyce (moc pięknych świątecznych melodii). Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię (Bałwan też tańczy!). Spektakl opatrzony jest barwną świąteczną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi. Przez całe 60 minut utrzymuje w napięciu widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców.  

Dzięki interaktywnej formie widowiska najmłodsi będą mieli okazję wziąć bezpośredni udział w akcji spektaklu, bawiąc się, śpiewając i tańcząc z jego bohaterami. Przy akompaniamencie świątecznej muzyki – wydarzą się też świąteczne cuda – a jeżeli wystarczająco się postaramy to być może spadnie śnieg, a wśród nas pojawi się cały i zdrowy św. Mikołaj! Gwarantowana świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku.

Wiek: 3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 grudnia 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY