Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Folkowo Bemowo: Adam Strug „Leśny Bożek”

Adam Strug jest wybitnym, charyzmatycznym śpiewakiem, interesującym kompozytorem, instrumentalistą, autorem piosenek, a także badaczem i popularyzatorem muzyki tradycyjnej. W szczególny sposób interesują go polskie pieśni od pokoleń przekazywane wyłącznie w tradycji ustnej.

Mówi o sobie: „Muzyka, którą wykonuję, to muzyka tradycyjna, a samego siebie nazywam śpiewakiem dwuskrzydłowym. Z jednej strony rzeczy przekazywane w tradycji ustnej od pokoleń, z drugiej moja autorska muzyka”

I właśnie ten obszar jego aktywności – muzyka autorska, wypełni całkowicie bemowskie spotkanie. Adam Strug przedstawi swoją najnowszą, czwartą już płytę – „Leśny Bożek”

 Piosenki na niej zawarte mówią o antynomiach ludzkiego losu: miłości, śmierci, nadziei i rozczarowaniu. Obok poetyckich tekstów samego Struga odnajdujemy wiesze Leśmiana, Staffa, Asnyka i ludowego poety Jana Pocka. W warstwie muzycznej, dają znać o sobie jego fascynacje muzyką tradycyjną, ale pojawia się także, zaskakująca melodyka Bliskiego Wschodu. Wyrazistymi cechami wszystkich utworów są liryka i minimalizm. Autor deklaruje, że jego utwory służyć mają wspólnemu śpiewaniu wierszy polskich poetów.

Strugowi, śpiewającemu i grającemu na akordeonie towarzyszyć będą: Szczepan Pospieszalski na trąbce, Michał Żak na klarnecie, Maksymilian Mucha na kontrabasie, Mateusz Kowalski na mandolinie, Hipolit Wożniak na cytrze, Karol Pospieszalski na tubie, Jakub Korona na barabanie i Wojciech Lubertowicz na instrumentach perkusyjnych.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
22 września 19:00 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Folkowo Bemowo: INDIALUCIA

Wyjątkowy, międzynarodowy, polsko-hiszpańsko-hinduski projekt, który stworzył wybitny polski gitarzysta Michał Czachowski.

W perfekcyjny, bardzo dojrzały sposób połączył w nim dwie swoje wielkie muzyczne fascynacje: flamenco z muzyką indyjską. Powstała rzecz niezwykła, zdecydowanie wymykająca się jakimkolwiek próbom zaszufladkowania. Świeża i odkrywcza, w pełni autorska, nowa muzyczna wartość.

Indialucia ma już na koncie dwa znakomicie przyjęte albumy. Była także nominowana do prestiżowych „Fryderyków”. Ze swoimi zjawiskowymi koncertami muzycy zjeździli niemal całą Europę, odwiedzili także Indie, Meksyk, Stany Zjednoczone, Rosję i sporą część Południowo Wschodniej Azji.

Pozornie może się wydawać, że połączenie ognistej i nieokiełznanej muzycznej ekspresji jaka tkwi we flamenco z brzmieniami rodem z Indii to goniący za egzotyką,  komercyjny zabieg. Trzeba jednak pamiętać, że Cyganie przybyli na Półwysep Iberyjski z Indii właśnie. Wtedy wszystko staje się jasne, a projekt Czachowskiego jawi się wysmakowanym artystycznie, intrygującym powrotem do korzeni.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
20 października 19:00 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy „Bajkotworek”

Czy wiecie, skąd się biorą bajki? Kto zsyła ciekawe pomysły Pisarzom i Poetom? To mały skrzat o imieniu Bajkotworek. Zna wszystkie bajki na świecie - te, które już istnieją oraz te, które jeszcze nie powstały, bo wszystkie pochodzą z jego przepastnego worka bez dna. Kto spotka Bajkotworka, może liczyć na nową bajkę i świetną zabawę w świecie wyobraźni, bo mały skrzat nikomu swoich opowieści nie odmawia. A jeśli sami też lubicie wymyślać bajki i inne niesamowite historie, koniecznie odwiedźcie Bajkotworka i wraz z nim stwórzcie opowieść, jakiej świat jeszcze nie widział!

wiek: 3+

 

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
09 września 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy „Hamburgery atakują”

Teatr Gargulec spieszy na ratunek podatnym na wszechobecne reklamy dzieciom. Wszystko jak zawsze na wesoło- piosenki i śmieszne postaci. Główna bohaterka bajki, Marchewa- pełna życia, energiczna dziewczyna spróbuje zmienić złe nawyki żywieniowe swojego ociężałego przyjaciela - Felka. Nie będzie to proste zadanie. Felka czeka trudna droga, podczas której odkrywać będzie nowe smaki, kształty i kolory warzyw i owoców.

Wiek: 3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
23 września 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy „Książę Papusz i jego przyjaciele”

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami… A może dawno, dawno temu… Jakby się nie zaczęło, będzie wesoło ! Zapraszamy na dynamiczną i przewrotną przygodę Księcia Papusza z Rumunii i jego przyjaciół. Bajka lalkowa pokazująca dzieciom jak ważna w życiu jest przyjaźń i rodzina. Na podstawie autorskiego tekstu zapraszamy najmłodszych, jak i tych trochę starszych, na niezapomnianą, pełną uśmiechu teatralną przygodę o losach zagubionego księcia, który szuka swojej rodziny. Czy uda mu się znaleźć rodziców i krewnych? Jakie kraje będzie musiał przejść, żeby znaleźć dom? I czy w ogóle mu się to uda?

Wiek: 3+

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
21 października 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY

Teatralny Poranek Bajkowy „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie”

Całkiem niedaleko naszych domów, w zielonym lesie tuż na wyciągnięcie ręki, toczy się życie leśnych zwierząt. Sowa Mądra Głowa krąży dumnie nad drzewami, Wiewiórka gromadzi zapasy orzeszków, a Zajączek Strączek kica po lesie w poszukiwaniu jedzenia. Leśną ciszę i spokój mącą figle Niesfornej Lucynki. W lesie znają ją wszyscy, bo przyrodzie nieraz dała się we znaki.

Zielona, w pełni autorska bajka zaprzyjaźnia Młodych Widzów z tematem ekologii, uczy dzieci wrażliwości oraz zaszczepia szacunek do przyrody. Przygody przejedzonego Zajączka Strączka
i bezdomnej Wiewiórki budzą w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii. Zaś przykład złośliwej Niesfornej Lucynki pokazuje dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą ekologii.

Fabuła przeplatana edukacyjnymi wątkami bawi i porusza. Zajączek Strączek wraz ze swoją przyjaciółką Wiewiórką zapraszają Dzieci do swojego leśnego domu, by razem przeżywać przygody. Dzieci w czynny sposób uczestniczą w akcji bajki: budują eko domek dla wiewiórki, segregują razem śmieci, poznają tropy zwierząt, składają uroczystą przysięgę „EkoDzieciaków” i poznają sposoby, jak chronić naszą Planetę.

Wiek: 3+ 

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 października 11:30 Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
BILETY