Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Folkowo Bemowo: INDIALUCIA

 Warszawa

 Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
 ul. Górczewska 201

  20.10.2018

 19:00

 Ceny biletów

 15 zł

Wyjątkowy, międzynarodowy, polsko-hiszpańsko-hinduski projekt, który stworzył wybitny polski gitarzysta Michał Czachowski.

W perfekcyjny, bardzo dojrzały sposób połączył w nim dwie swoje wielkie muzyczne fascynacje: flamenco z muzyką indyjską. Powstała rzecz niezwykła, zdecydowanie wymykająca się jakimkolwiek próbom zaszufladkowania. Świeża i odkrywcza, w pełni autorska, nowa muzyczna wartość.

Indialucia ma już na koncie dwa znakomicie przyjęte albumy. Była także nominowana do prestiżowych „Fryderyków”. Ze swoimi zjawiskowymi koncertami muzycy zjeździli niemal całą Europę, odwiedzili także Indie, Meksyk, Stany Zjednoczone, Rosję i sporą część Południowo Wschodniej Azji.

Pozornie może się wydawać, że połączenie ognistej i nieokiełznanej muzycznej ekspresji jaka tkwi we flamenco z brzmieniami rodem z Indii to goniący za egzotyką,  komercyjny zabieg. Trzeba jednak pamiętać, że Cyganie przybyli na Półwysep Iberyjski z Indii właśnie. Wtedy wszystko staje się jasne, a projekt Czachowskiego jawi się wysmakowanym artystycznie, intrygującym powrotem do korzeni.

Rozwiń