Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Folkowo Bemowo: Adam Strug „Leśny Bożek”

 Warszawa

 Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
 ul. Górczewska 201

  22.09.2018

 19:00

 Ceny biletów

Adam Strug jest wybitnym, charyzmatycznym śpiewakiem, interesującym kompozytorem, instrumentalistą, autorem piosenek, a także badaczem i popularyzatorem muzyki tradycyjnej. W szczególny sposób interesują go polskie pieśni od pokoleń przekazywane wyłącznie w tradycji ustnej.

Mówi o sobie: „Muzyka, którą wykonuję, to muzyka tradycyjna, a samego siebie nazywam śpiewakiem dwuskrzydłowym. Z jednej strony rzeczy przekazywane w tradycji ustnej od pokoleń, z drugiej moja autorska muzyka”

I właśnie ten obszar jego aktywności – muzyka autorska, wypełni całkowicie bemowskie spotkanie. Adam Strug przedstawi swoją najnowszą, czwartą już płytę – „Leśny Bożek”

 Piosenki na niej zawarte mówią o antynomiach ludzkiego losu: miłości, śmierci, nadziei i rozczarowaniu. Obok poetyckich tekstów samego Struga odnajdujemy wiesze Leśmiana, Staffa, Asnyka i ludowego poety Jana Pocka. W warstwie muzycznej, dają znać o sobie jego fascynacje muzyką tradycyjną, ale pojawia się także, zaskakująca melodyka Bliskiego Wschodu. Wyrazistymi cechami wszystkich utworów są liryka i minimalizm. Autor deklaruje, że jego utwory służyć mają wspólnemu śpiewaniu wierszy polskich poetów.

Strugowi, śpiewającemu i grającemu na akordeonie towarzyszyć będą: Szczepan Pospieszalski na trąbce, Michał Żak na klarnecie, Maksymilian Mucha na kontrabasie, Mateusz Kowalski na mandolinie, Hipolit Wożniak na cytrze, Karol Pospieszalski na tubie, Jakub Korona na barabanie i Wojciech Lubertowicz na instrumentach perkusyjnych.

Rozwiń