Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Folkowo Bemowo: Shannon

 Warszawa

 Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy
 ul. Górczewska 201

  17.03.2018

 19:00

 Ceny biletów

17 marca na scenie Bemowskiego Centrum Kultury wystąpi polsko-irlandzki zespół Shannon. Start o 19:00.

Są obecni na folkowej scenie od ponad 20-tu lat. Polsko-irlandzka formacja SHANNON to giganci muzyki celtyckiej. W dorobku mają 9 płyt, a ich trasy koncertowe pokrywają niemal całą Europę, sięgając także po odległe kontynenty.

Po mistrzowsku łączą muzykę irlandzką, szkocką czy też bretońską z rockiem i jazzem tworząc absolutnie nową wartość muzyczną, która od dawna stanowi  autorską, wszędzie rozpoznawalną wizytówkę zespołu - mówi Miron Zajfert, kurator cyklu Folkowo Bemowo, w ramach którego odbędzie się koncert.

Każdy koncert Shannon jest podróżą na Zieloną Wyspę i wyprawą do Lasów Sherwood. Muzycy fascynują się ścieżką dźwiękową serialu o Robin Hoodzie i legendarną formacją Clannad.

Ich koncert na Bemowie przypada w dniu szczególnym dla irlandzkiej tradycji – Dniu Świętego Patryka. Obok muzyków formacji SHANNON na scenie pojawi się tancerz z Irlandii Domien Doherty, który pokaże to, co tak rozgrzewa publiczność na całym świecie – tradycyjne tańce rodem z Zielonej Wyspy. 

Warsztaty tańca irlandzkiego poprowadzi DAMIEN DOHERTY - jeden z solistów legendarnej irlandzkiej grupy tanecznej "Lord of the Dance"

Wystąpi on także jako gwiazda wieczornego koncertu.

Rozwiń