Teatr 59 Minut - "Przygody Pędrka Wyrzutka"

 Warszawa

 Klub Karuzela
 ul. Konarskiego 85

 Sala teatralna

 Nazwa sektora

 10.04.2021

 12:00

 40

 Ilość wolnych biletów

Najnowsza premiera Teatru 59 Minut to barwna opowieść dla dzieci i dorosłych oparta na tekście wybitnego polskiego twórcy - Stefana Themersona. Spektakl to podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości i niezależności, choć jednocześnie szansa na śmiech i zabawę. Zapraszamy małych i dużych!

autor: Stefan Themerson
reżyseria: Jolanta Sikorska
scenografia i kostiumy: Ewa Woźniak

muzyka: Katarzyna Waszkiewicz, Maciej Ignatowicz, Marcin Mikołajczuk, Marcin Ruszkowski

obsada: Dorota Gwoździńska, Michał Kempisty, Kinga Walkowiak, Eliza Lebioda, Zuzanna Poźniak, Aleksander Barański, Agnieszka Skrzypek, Łukasz Rongers, Małgorzata Mikołajczuk

Teatr 59 Minut działa od 13 lat i przez ten czas zrealizował 20 premier, a przez teatr przewinęło się ponad 60 aktorów, tancerzy oraz śpiewaków. Spektakle grane są w różnych, często zapomnianych przestrzeniach Warszawy, takich jak: Klub Karuzela na Osiedlu Przyjaźń oraz teren squatu ADA Puławska, który przejął pomieszczenia techniczne po Teatrze Nowym. Tam, w starej stolarni, teatr zrealizował "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej.

W większości produkcji można usłyszeć muzykę na żywo, dzięki stale współpracującym muzykom i kompozytorom. Muzykę do „Łysej Śpiewaczki” na pianino, wiolonczelę i perkusję skomponował Dominik Lasota, do spektaklu "Między nami dobrze jest" – Karol Murawski. Do produkcji "Nieskończonej Historii" Artura Pałygi został zaproszony do współpracy kompozytor, Tomasz Krzyżanowski, który rozpisał dla nas partie chóralne – epos o Gilgameszu. Partie zostały wykonane następnie przez chór kameralny Varsoviae Regii Cantores pod dyrygenturą Magdaleny Grudziel. Teatr często eksperymentuje muzycznie – spektakl "Smutki Tropików" Marka Pakuły okazał się doskonałą sztuki do zabawy z formą chóru eksperymentalnego. Każdy spektakl, to nowe obszary rozwoju i pokazanie szerokiego wachlarza formalnego Teatru 59 minut.

Grupa jest zaangażowana w projekty społeczne i edukacyjne. Na zaproszenie Fundacji Art Transfer, w ramach Akcji Malowana Noc, powstał spektakl „Alicja w krainie czarów” dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Wielokrotnie został następnie zagrany w szkołach specjalnych w latach 2015 – 2018. W 2016 roku Helena Wawrzeniuk zaprosiła zespół 59 minut do projektu "Dźwięki domu". Grupa przeprowadziła wówczas cykl warsztatów teatralnych w Teatrze Współczesnym z kobietami dotkniętymi przemocą domową, którego efektem stały się akcje performatywne o przemocy w wykonaniu aktorów teatru i uczestniczek warsztatów.

W 2011 roku teatr prowadził warsztaty teatralne z więźniami przebywającymi w areszcie na ul. Kocjana w Warszawie. Cykl zakończył się stworzeniem spektaklu, a po kilku miesiącach w zakładzie został zagrany przez Teatr 59 minut spektakl "Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść" Dario Fo.

www.59minut.pl

Rozwiń

Plan sali